luni, 14 aprilie 2008

Barcelona s-a indepartat si mai mult de titlu!

Echipa olandezului Frank Rijkaard, FC Barcelona, a terminat la egalitate, 2 - 2, partida disputata cu Recreativo, chiar pe terenul celor din Huelva.

Oaspetii au deschis scorul chiar in minutul 1, prin Eto’o, dar Ruben a egalat pe finalul reprize, gol in minutul 41. Scenariul s-a repetat si in repriza a 2-a, acelasi Eto’o realizand dubla, la doar un minut de la reluare. Si cum Recreativo era amenintata de spectrul retrogradarii, Ruben a inscris din nou, in minutul 70, dar se pare ca mingea n-a depasit linia de poarta, cu toata circumferinta. Golul,insa, a fost validat.

“Am pierdut doua puncte mari, in lupta pentru titlu. Nu cred ca mai avem sanse reale sa depasim Realul din Madrid”, a declarat Rijkaard, dupa meci.

In urma acestui rezultat, Barcelona a acumulat 60 de puncte si se afla pe locul 2, la 6 puncte de Real Madrid si cu unul mai mult decat Villareal, dar si Real si Villareal au cate un meci mai putin disputat.

Intr-un alt meci al etapei a 32-a din Primera Divison, Valencia - Racing 1 - 2.