marți, 15 aprilie 2008

Chelsea nu mai viseaza la titlul de campioana!

In ultima partida a etapei a 34-a, din Premier League, Chelsea Londra a remizat pe teren propriu, scor 1 - 1, cu Wigan, reducandu-i substantial sansele la castigarea titlului de campioana.

Chelsea a condus cu 1 - 0, gol Essien in minutul 55, dar n-a avut puterea sa mentina tabela, Heskey (foto) egaland chiar in minutul 90. Londonezii au parut obositi, dupa calificarea in semifinalele Champions League, dubla impotriva celor de la Fenerbahce lasand urme serioase.

Dupa acest semiesec, Chelsea a acumulat 75 de puncte si se afla pe locul 2, in clasamentul Premier League, la 5 puncte distanta de Manchester United, cu 4 etape inainte de incherea campionatului.

Acum, singura tinta a elevilor lui Avram Grant a ramas Liga Campionilor, dar si acolo sunt adversari puternici. In semifinale, Chelsea va intalni Liverpool, echipa momentului in Europa.