joi, 10 aprilie 2008

Pandurii lui Neagoe, aplaudati pe Dinamo!

Macar cu atat sa se aleaga si suporterii lui Dinamo, dupa meciul pierdut de echipa lor, scor 1 - 2 cu Pandurii, chiar in Stefan cel Mare, cu aplauze pentru formatia momentului, in Liga I, cu sentimentul ca au vazut la lucru fotbalisti adevarati, care isi respecta meseria.

Minerii din Tg. Jiu au fost surprinsi de gestul fanilor lui Dinamo, iar ca bucurestean nu pot decat sa ma bucur ca acestia au inteles ca nimeni nu este vinovat de rezultatele proaste ale favoritilor lor, decat fotbalistii proprii.

Antrenorul Pandurilor, Eugen Neagoe, declara ca in pauza dintre reprize, cand erau condusi cu 1 - 0, a fost convins ca va invinge pana la final, convingere pe care le-a marturisit-o si elevilor sai.

Suntem curiosi sa aflam ce le-a spus Talnar in vestiar, dupa 45 de minute, ce tactica le-a dat dinamovistilor. Oricum, Dinamo are ce merita si culege ce a semanat. Dupa atata instabilitate pe banca tehnica (a schimbat 5 antrenori in 28 de etape), sa se multumeasca cu locul pe care il ocupa.